Joycycling.cz – Radost na prvním místě

Mistr Austrálie ve Stříbře pod dohledem Zdeňka Štybara

Tour 2024 Stribro_uvod

Ve Stříbře vítězí mistr Austrálie Harry Doye, v areálu je i Zdeněk Štybar …

Krásný dubnový víkend 13. – 14. 4. doprovázelo na kopci Ronšperk nad Stříbrem téměř letní počasí, kdy teplota šplhala až k 27°C.

Zahájili jsme tak II. závod AC Heating cupu – STŘÍBRO, Velká cena KION Group.

Do závodiště se sjelo přes 300 závodníků z celkem 5ti zemí, včetně mistra Austrálie.

Sobota dopoledne patřila mužům OPEN a kadetům. Následně byla polední pauza plná doprovodného programu. Své trialové dovednosti opět předvedl Tomáš Eibel, který během své show přeskakoval lidi a na vysokozdvižném vozíku od generálního partnera KION Group se nechal vyzdvihnout ,,na vidlích“ až do výšky přes 3m, kde balancoval na zadním kole!

Kdo přišel s hladovým bříškem, tak udělal správně, jelikož DOBROTY TUREK se opět postarali o luxusní občerstvení v podobě burgerů, guláše, těstovin a všeho možného.

Komu chyběla šťáva, ten se mohl nechat nakopnout ,,cyklistickou“ kávičkou od DOSTY COFFEE.

Atrakce pro děti i dospělé – nafukovací skluzavka, skákací hrad, partnerský stánek LAWI sport a generální partner KION Group měl na místě svůj výrobek – vysokozdvižný vozík, se kterým jste si mohli zkusit manipulaci – speciální cvičení, jak ovládat zručně pohyb obrovských vidlí. Na stánku KION Group byla také připravena halda dárků pro fanoušky – fandítka, přívěsky a spoustu dalšího …

Našlapaná byla opět kategorie juniorů, která pokračovala v rozjeté nominaci na mistrovství Evropy 2024.

Velkou poctou pro pořadatele byla účast na startu australského juniorského mistra Harryho Doye, který závod ve Stříbře ovládl stylem start – cíl. Nechal za sebou silné duo českých závodníků – Kryštof Bažant a třetího v pořadí Patrik Lienert.

Závod juniorek ovládla polka Alicja Matula, před Amálií Gottwaldovou a Hankou Vikovou. Pódiové TOP5 doplnila závodnice z Izraele Munira Yasin.

Vůbec početný Izraelský tým dorazil do Stříbra, celkem 11 závodníků.

Závod žen ovládla zkušená česká závodnice Aneta Novotná z ASPIRE OPPURTUNITY BRNO před dvěma polskými závodnicemi.

V 16:00 byl naplánovaný start mužů Elite, kdy 3 min před startem byla slavnostně přestřižena páska partnery závodu. Zastoupení generálního partnera KION Group – Zdeněk Franče, dále místostarosta města Stříbro a zároveň velký cyklista Karel Lukeš a poslední do tria Zdeněk Štybar st., který jako jeden z partnerů akce – za Penzion Štybar, byl v areálu po celý víkend a aktivně se účastnil připrav akce.

Závod mužů Elite nakonec ovládl vytrvalým stylem ,,DIESEL“ Jan Škarnitzl, který se do čela propracoval až k závěru závodu. Druhé místo šlo do týmu Expres CZ BMD Kolín, zásluhou Patrika Černého a třetí místo po bok vítěze Škárny, do stejných týmových barev GAPP SYSTEMU Kolofix bronzovým Lukášem Kobesem.

Jeden z nejtěžších úseků na trati byl OMEXOM climb – výjezd od kolejí až na vrchol kopce k depu pod obrovskými stožáry vysokého napětí.

Hvězdnou sobotu uzavřel trailový KION běh, který běžci absolvovali po stejném okruhu, jako bikeři. Na startu byla vidět velice početná trička KION Group, kteří, jak zmiňoval Zdeněk Franče – poctivě trénovali.

Neděle se opět nesla ve znamení dětských závodů od kategorií žáků II až po odrážedla.

Byla opět propálená sluníčkem a přitáhla ještě o chlup více fanoušků.

,,Celý závodní víkend probíhal bez zádrhelů. Měli jsme půlroční přípravu a k akci jsme přistupovali s respektem – věděli jsme, že se k nám může sjet halda závodníků z celé Evropy, ale i celého světa. Správně jsme si delegovali úkoly a vše šlapalo. Byl to záhul, už od středy – od rána do večera, jsme tu stavěli celý areál, zastavili jsme se realizačně až v pátek v 17:00. Pak když závod běží, člověk má radost, jaký kolos se podařilo rozběhnout. Chtěl bych určitě pochválit celý náš tým pořadatelů, dobrovolníků.“ sdělil technický ředitel závodu Miroslav Rébl.

,,Cyklistikou žijeme, kola máme rádi. Když byla po minulém 1. ročníku vhozena rukavice od Ondřeje Paura (ředitele seriálu), že bychom mohli udělat mezinárodní závod pod celosvětovou federací UCI, byla to velká výzva. Pro nás s klukama velká škola a motivace, ale šli jsme do toho. Velmi nás těší, že kritika od mezinárodního hlavního rozhodčího z Anglie, byla v celku kladná. Základní vítky, samozřejmě vždycky je prostor kam se posouvat.

Fungovali jsme jako silný tým, včetně holek v kanceláři, kde to byl také frmol kolem registrace.“ pochvaloval si ředitel akce Jiří Kalista.

Teď nás čeká 1,5 měsíční pauza a víkend 1. – 2. června pokračuje AC Heating cup 3. závodem v AŠI, taktéž kategorie C3.

Přejít nahoru