Joycycling.cz – Radost na prvním místě

Propršená Aš pro Spěšnou a Škartnitzla

Tour-2024-As_uvod

V nejzápadnějším místě naší republiky se jel 3. závod série XCO AC Heating cup UCI.

Je to přesně 12 let kdy se pod rozhlednou jel na Vrchu Háj v Aši Český pohár, tenkrát vítězili Filip Eberl a Milan Spěšný, za Open závodil ještě Lukáš Vlach (dnes pořadatel svěťáku NMNM).

A uplynulý víkend se sem po dlouhých 12 letech vrátil závod pod regulemi UCI kategorie C3.

Pořadatelé Adamové Stašek a Marek, zde připravili maximum toho pravého bikingu, tak jak to znají starší ročníky z dřívějších dob. Adam Stašek převzal ,žezlo po svém otci Václavu, který zde pořádal zmiňovaný Český pohár. Jako generálku si dali kluci již minulý rok v rámci AC Heating cupu hobby, letos už naostro se všemi pravidly.

Opravdu neskutečné možnosti nabízí Vrch háj, který se tyčí nad celým městěm a dominantou je samotná rozhledna na vrcholu.

V samotném sportovním areálu pro velký závod nic nechybí: obrovské parkovací plochy, kempová zóna s eletrikou, osvětlením areálu, sprchy a toalety, hospůdka s občerstvením, dětská hřiště, inline dráha, lezecká stěna a spousta dalšího…

Sobota patřila kadetům, Open, juniorům a Elite.

Velkou radost pořadatelům udělala účast Australské reprezentace, kdy v juniorech zvítězil opět suverení Harry Doye. První z Čechů byl na 3. příčce Jan Lehký z Bike Team Stupno.

 

Juniorskou kategorii ovládlo duo z formace Rouvy Specialized Bořánková a Pulkrabová.

V ženách elite nenechala nic náhodě Simona Spěšná (Superior), která se v extrémně bahenních a kluzkých podmínkách vzdalovala soupeřkám ihned od startu a na svém Superioru těžké technické úseky doslova letěla na pohodu a připsala si tak další cen UCI body.

Se 7mi minutovou ztrátou dojela pro stříbro domácí bikerka Kateřina Uhmanová, bronz následně pro Blanku Vaněčkovou.

V 16:00 se postavili na start muži Elite.

Již od pátka proléval areál a samotnou trať velmi, ale velmi silný déšť.

Na sólovou jízdu svým diesel tempem, se vydal Jan Škarnitzl a vydržel to až do cíle před druhým Janem Rajchartem a třetím Australanem Jackem Wardem.

Večer v hospůdce v areálu proběhlo promítání dokumentu TEN CO SLAVÍ KAŽDÝ DEN o jednom z nejlepších českých gravity jezdců a průkopníku vůbec: Michalu Marošim, a že bylo narváno, popíjelo se, sedělo, kecalo…. 🙂

Neděle byla opět celá ve znamení silného deště a také dětských kategorií.

„Rád bych poděkoval mému parťákovi Adamu Markovi, našim rodinám a celému organizačnímu týmu, zapojili se úplně všichni.

Také partnerům, kteří nám stáli v zádech a bylo možné vůbec takovou akci zrealizovat, děkujeme především: Městu Aš, Ašským lesům a Česko-Bavorskému projektu financovaného z Evropské unie: Interreg Bayern-Česko.

A na závěr i Vám závodníci a týmy, že jste dojeli až k nám do Aše.

Tak zase za rok?“ poděkoval ředitel závodu Adam Stašek.

Další zastávkou seriálu bude také závodní nováček v česku a to Ústí nad Labem, závod kategorie C3.

Přejít nahoru