Joycycling.cz – Radost na prvním místě

Tisková konference Stupno a Stříbro

Tiskovka Stupno a Stříbro_uvod
V Plzeňské Papírně proběhlo představení UCI závodů AC Heating Stupno a Velká cena KION Group Stříbro. Součástí konference bylo také představení 23. ročníku POHÁRU PLZEŇSKÉHO KRAJE HORSKÝCH KOL.
 
V krásných prostorách kavárny PAPÍRNA Plzeň proběhla 13.3.2024 tisková konference k UCI závodům a seriálu PPK (AC Heating cup).
 
Účastni byli jak partneři, zastoupení Plzeňského kraje, tak i realizační tým závodů.

Tiskovkou provázel sám Ondřej Paur, který hned v úvodu zavzpomínal na založení seriálu Marcelem Beranem v roce 2001 a na svůj první start v životě, který absolvoval s Ondrou Cinkem, právě v seriálu Plzeňského poháru (bylo to 2004 v Chrástu). 

,,Letos čeká Ondřeje Cinka již čtvrtá olympiáda v Paříži, dá se tedy říci, že z Poháru Plzeňska až na olympiádu. Krásný příběh.“, podotkl Lampík.

Dále byl představen časový plán závodů, který se pojede totožně ve Stupně i Stříbře.
Velký prostor byl věnován jednotlivým partnerům závodu – jejich představení a také hodnotným cenám, které čekají na vítěze jednotlivých kategorií.
O samotném celovíkendovém programu, to jak se obě obce chystají na sportovní akce s mezinárodní účastí se hodně rozpovídal starosta obce Břasy – Miroslav Kroc a také za Stříbro – místostarosta a velký cyklista Karel Lukeš.
 
,,Těšíme se nejen na velká jména na startu, ale také na doprovodný program: výborné občerstvení, závody pro amatéry (kategorie OPEN), program pro děti – nafukovací skluzavka, malování na obličej a spousta dalšího…“
To samé potvrdila za generálního partnera závodu KION Group – Eva Hrůšová, která potvrdila vážnost této velké akce, dále také čest firmy být součástí a podpořit takto velkou mezinárodní sportovně – kulturní akci v regionu. Závěrem zmínila, jako výzvu pro pana místostarostu Karla Lukeše to, že v sobotu je od 17:30h na Ronšperku, kde se bude celá akce odehrávat, KION trailový běh. Postaví se vedení města na start? Uvidíme 🙂
 
,,Jsme také moc rádi, že ač se jedná o závod, kde jedou profesionálové, tak neděle je vyhrazena čistě pro děti, jakéhokoliv věku.

Účasten byl také náměstek hejtmana Plzeňského kraje, pan Ing. Vladimír Kroc, který se více rozpovídal o krajské podpoře mládežnického sportu.

Startujeme už za 2 týdny ve Stupně, následně po 14 dnech hned Stříbro, jako C3 kategorie.
 
Oba závody jsou vypsány v nominančním kritériu na ME juniorů 2024.
Veškeré informace najdete v propozicích Stupna a propozicích Stříbra.
 
Sledujte naše sociální sítě a vše se dozvíte!
Přejít nahoru